Samotné zimné počasie veľa ľudí odradí od športovania. Presedieť celú zimu doma pri radiátore nie je nič zaujímavé a ani zdraviu prospešné. Keď sa dobre oblečiete, rozcvičíte a zoberiete si termosku s čajom, tak si môžete úžasne zašportovať a nevšimnúť si pritom, že ste skoro zamrzli 🙂
Snežnice

Keď nasneží veľmi veľa a husto, je bežná pešia turistika veľmi obmedzená. Ak raz vyskúšate snežnice, už vás nezastaví žiadna snehová nádielka. Môžete ísť tam, kde ste bežne nemohli, lebo by ste sa prepadli do hlbokého snehu. Najlepšie je, že za výstroj pre tento šport nemusíte veľmi veľa minúť. Stačia vám lepšie zimné topánky, teplé oblečenie a pár šnežníc. Cena jedného páru snežníc začína okolo 45€. Takže vám už nebráni nič, aby ste mohli preskúmavať zasneženú krajinu bez obmedzení.

Zimné kolesá na bicykel, alebo „fat biking“

Všetci sa milujeme bicyklovať. Veľa ľudí ale svoj bicykel v zime odkladá. Možno by len stačilo kúpiť si zimné plášte na kolesá a môžete zažiť kopec bláznivých chvíľ. Vďaka tučným plášťom sa môžete vyslovene prekĺzať zasneženou krajinou. A cítiť sa pritom slobodne ako keď ste mali len 14 rokov. Tento druh športu pochádza z Aljašsky. Niet sa tomu čo čudovať, veď je to predsa chladná krajina s divokým terénom a skoro večne tam sú pod snehom.

Seqwayi v zimnej edícii

Samotná jazda na segwai je ešte stále v našim končinách tak trochu neprebádaná. Je to nejaký divný skúter a držíte sa ňom len pomocou paličky-teda volantu, že ?  Aj v lete na tento šport potrebuje dávku odvahy. Ale čo potom si vyskúšať zimnú jazdu? Technológie v tomto odvetí už za pár rokov prešla dlhou cestou a na najnovších modeloch si môžete vyskúšať aj hrubé zimné pneumatiky. Ľahko vás prevedú terénom a k tomu budete zaujímavá atrakcia pre svoje okolie. 🙂

Snežný skúter 

Tento šport u nás veľmi nevidno, možno preto, že je to často krát aj zakázané. Ale nie je nad to si to pri najbližšej možnosti vyskúšať a overiť si aká je to bláznivá jazda. Tiahnuť sa len tak bez cieľa tichou zasneženou krajinou. Môžete si tento skúter kúpiť. Najskôr si to vyskúšajte, určite si to zamilujete.

Nordic walking

Tento štýl chôdze začína byť veľmi obľúbený u nás a paličky- teda pomôcky k tomuto športu sú dnes dostupné v každom  športovom obchode. Je to verzia chodenia, kde zapájate svaly celého tela. Tento šport môžu robiť všetci od atlétov až po obyčajného človeka, čo nikdy aktívne nešportoval. Športuje sa s paličkami ktoré sú podobné lyžiarskym. Je dôležité ísť najprv na kurz, kde sa naučíte tento typ chôdze. Aby ste si náhodou neublížili.

Skialpinizmus

Skialpinizmus začína byť aj v Tatrách čoraz viac populárny. Tento šport si vyžaduje dobrú fyzickú, ale aj psychickú kondíciu. Je to zaujímavá kombinácií lyžovania, šliapania a lezenia s orientáciou v teréne. Aj vám sa môže tento šport zapáčiť natoľko, že zabudnete aj na obyčajné lyžovanie a prestanete platiť za vleky. Vďaka tejto aktivite si môžete po vyšliape  zalyžovať v panenskom prašane a ísť aj na miesta, ktoré nie sú bežne dostupné. Hor sa do toho, len samozrejme výbava nie je zadarmo. Tiež si môžete najprv svoje prvé skialpové lyže požičať.

Ľadové potápanie

Toto nie je obyčajné potápanie so šnorchlom na chorvátskom pobreží. Tu sa ľudia potápajú pod ľad. Dá sa povedať, že pri tomto športe riskujú celý svoj život s každým jedným potopením. Keďže sa potápač môže vynoriť zvyčajne iba v jednom otvore, je to vhodné pre ľudí, čo majú naozaj veľa skúsenosti s potápaním. Ak sa náhodou na svojej dovolenke stretnete s kurzom potápania, vyskúšate si to najprv v lete. Tento šport je hlavne pre profesionálov vo svojom odbore, ale nikto nepovedal, že si to aj obyčajný človek nemôže skúsiť.


Zdroj : https://zaujimavosti.net/blog/vyskusajte-najsialenejsie-zimne-sporty/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu