Júnové cyklo-stredy s MIK Poprad. Pridajte sa!

0
150
mesto poprad s cyklistickým chodníkom

Radi bicyklujete, ale vyberáte si len tie trasy, ktoré dobre poznáte. Nových sa bojíte. Júnové cyklo-výlety sú určené práve vám. Spájajú milovníkov rekreačnej cyklistiky, ktorí chcú spoznať nádherné cyklotrasy, ktoré začínajú v meste Poprad. Zúčastnite sa akcie Júnové cyklo-stredy a zdolajte trasy, na ktoré ste doteraz nenašli odvahu.

Cyklotrasy v okolí Popradu, ktoré nepoznáte

Mestská informačná kancelária Poprad (MIK) vám pomôže sa na cyklotrasách z Popradu zorientovať a bude už len na vás, kedy a s kým sa na novú cyklotrasu vyberiete. Sériou mini podujatí vás prevedie zamestnanec MIK Rasťo Hudec. Cyklotrasy z mesta Poprad sú mu dobre známe. S manželkou a dvomi deťmi ich na bicykli prešiel už veľakrát. Prezradí vám, odkiaľ sa na pekný cyklo-výlet môžete vybrať a čo vás v jeho cieli čaká. Niekomu viac vyhovuje mierny rekreačný terén, iní radšej zdolávajú náročnejšie trasy v lesnom prostredí. Zaujímavé cyklotrasy v okolí Popradu stále pribúdajú. Každý si tú svoju nájde.

Cyklo-stredy na spestrenie júnového týždňa

Začiatok cyklo-výletov je naplánovaný na každú júnovú stredu. Začiatok je o 17:00 hod, aby sa ich mohli zúčastniť naozaj všetci. Študenti po školskom vyučovaní, ale aj dospelí, ktorí si po náročnom pracovnom dni potrebujú prevetrať hlavu. Spestrite si pracovný týždeň jazdou na bicykli, spoznajte svoje okolie a urobte niečo pre svoje zdravie. Cyklisti sa stretávajú v centre mesta, pred Mestskou informačnou kanceláriou, na námestí sv. Egídia, ktorá sídli v budove Reduty.

Využite zdieľané bicykle, ktoré mesto Poprad ponúka

Na cyklo-výlety, ktoré sú označené skratkou „rekrea“ môžete využiť zdieľané bicykle. Aplikáciu na Bike-sharing si stiahnite a aktivujte v predstihu. Keď vám to nepôjde, v MIK vám s tým radi pomôžu. Dve trasy, ktoré sú v rámci Júnových cyklo-stried naplánované sú určené zdatnejším cyklistom s vlastným horským bicyklom.

Júnové cyklo-stredy a trasy, ktoré si nemôžete nechať újsť

2.6. 2021 spoznáte na bicykli mesto Poprad

9.6. 2021 si urobíte okružnú jazdu cyklochodníkmi na Kvetnicu

16.6. 2021 vás prevedieme menej známou okružnou jazdou do obce Gánovce. Do Popradu sa vrátime cez ďalšie podtatranské dedinky

23.6. 2021 prejdeme cez Svit až do Lopušnej Doliny

30.6. 2021 sa uskutoční posledný júnový cyklo-výlet určený dobrodružným cyklistom. Trasa je naplánovaná okolo Krížovej na Kvetnici.

Nezabúdajte na svoju bezpečnosť

  • mimo obce musíte mať na hlave cyklistickú prilbu. Deti ju musia mať na hlave aj v obci
  • deti a mládež do 18 rokov sa môžu cyklo-výletov zúčastniť len v sprievode zodpovednej dospelej osoby
  • v prípade nepriaznivého počasia sa cyklo-výlet neuskutoční

Informácie k jednotlivým trasám nájdete na stránke VisitPoprad.sk a na facebooku.

Štartujeme už 2.júna 2021 0 17:00 hod. pred Redutou. Tešíme sa na vás!

zdroje: stránka mesta Poprad

Fotografie:

ilustračné, pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu