Manželia Tranovci Tung a Trang zavítali už pod Tatry. Po Košiciach otvorili svoju ďalšiu reštauráciu aj Priamo v Poprade pri atutobusovej stanici v Kauflande.

Už od roku 2013 úspešne držia svoju kultúru v gastronómii. Zdravie na tanieri je hlavným mottom. Zdravý a exotický obed je bližšie ako si viete predstaviť. Za dobrým obedom už nemusíte cestovať tisíce kilometrov.

V čom je unikátna a zdravá pravá vietnamská kuchyňa?

Svetové Pho Bo, alebo polievka je základ. Aj na raňajky!
Ako Slováci asi nedáme dopustiť na domáci kurací , alebo hovädzí vývar.
Veď si len predstavte nedeľný obed, keď otec, alebo mama naberá polievku z domácej kury, kde sa formujú krásne tukové oká. Pridáte si mrkvu, čerstvý petržlen, trošku čili a extra čerstvého korenia. Kto môže pridá rezance, ja dávam čistú. A tak si predstavte, že aj Vietnamci majú svoje základné polievky, ktoré sú z môjho pohľadu ešte o niečo lepšie a zaujímavejšie. Asi je to preto,že mám rád intenzívne chute a v ich niekoľko hodín varených polievkach to spolu perfektne ladí.

Hlavné sú dva druhy Pho Bo (hovädzia s najvýraznejšou chuťou anízu) a Pho ga (kuracia, ktorá ide jemne citrusovým smerom).

V reštaurácii nájdeteviac ako 20 druhov Sushi a iných úžasných jedál.

Goi Cuon, alebo čerstvé jarné rolky na horúce dni – Spring Rolls

Najlepšie SUSHI v meste. Charakterizované hlavne surovou rybou, čerstvrou zeleninou, zabalenou do plátkov morských rias. Podávane s wasabi, zázvorom a sójovou omáčkou.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Viet Bistro nájdete na tejto adresa v Poprade.

Vietbistro.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu