Drvivá väčšina z nás sa už nevie dočkať, kedy konečne budeme môcť vybehnúť s kamarátmi na čapované pivo alebo kofolu a v príjemnej spoločnosti si posedieť na terase nášho obľúbeného podniku. Hoci to v poslednom čase vyzeralo všelijako, podľa posledných správ sa zdá, že sa toho dočkáme už čoskoro.

Po dlhých (zimných) mesiacoch sedenia doma sa už väčšine z nás žiada stretnúť sa s priateľmi a posedieť si na terase s obľúbeným mokom v ruke. Pánom sa zbiehajú slinky na orosené čapované pivo, dámy by si dali zas nejaké to mojito alebo iný drink ich chuti. Hoci situácia ešte nedávno nebola priaznivá, pretože celé Slovensko zvieral koronavírus, v ostatných týždňoch sa čísla natoľko zlepšili, že došlo k uvoľňovaniu opatrení. Vďaka tomu sme všetci o krok bližšie aj k otváraniu terás a podnikov.

Úrad verejného zdravotníctva to taktiež potvrdzuje. Najskôr to vyzeralo, že sa reštaurácie a gastro prevádzky otvoria až o dva týždne. „Je však potrebné, aby sa epidemiologická situácia naďalej zlepšovala a aby boli dodržiavané protiepidemické opatrenia pre fungovanie prevádzok a hromadných podujatí,“ uviedla pre agentúru TASR hovorkyňa úradu Daša Račková. Keďže situácia je každým dňom priaznivejšia, odborníci prišli s potešujúcou správou. Otvárať sa bude skôr ako o dva týždne.

Majitelia sa už nevedia dočkať

Dočkať vytúženého otvárania svojich prevádzok po vyše pol roku obmedzení sa nevedia ani samotní majitelia. Mnohí z nich chceli, aby sa dvere ich podnikov otvorili už 26. apríla. „Apelujeme na to, aby podmienky otvárania neboli zverejnené opäť na poslednú chvíľu, nech sa prevádzky vedia pripraviť. Priestorovo, materiálne, personálne, nákupom surovín či marketingovo,“ uviedla v stanovisku iniciatíva 10 pre gastro. Ich prianie sa splnilo. Odborníci dali zelenú terasám a majitelia budú svojich prvých návštevníkov môcť usadiť za stôl už v pondelok 26. apríla.

Už budúci týždeň si tak vychutnáme náš milovaný nápoj v obľúbenom podniku. Je to však len v našich rukách, ako sa bude vyvíjať situácia ďalej, pretože koronavírus tu stále je a zrejme tak skoro ani neodíde. Netreba preto zabúdať na dodržiavanie odporúčaných opatrení a dávať si stále na svoje zdravie pozor, pretože zdravie má každý len jedno.

Obľúbené terasy Popradčanov:

1. Dobré časy

2. Café Razy

3. Reštaurácia Stodola pri Veľkom Tescu

4. Rock Fabric

5. Tatran Pub

6. Otto café

7. Reštaurácia Tatranka

8. Reštaurácia Hodovňa

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu