Od 15. februára sa mesto Kežmarok a aj tento okres bude musieť znova testovať, aby ľudia mohli ísť do práce. Primátor mesta so znepokojením hľadá dôvody prečo, keď v meste počet pozitívnych počas uplynulého víkendu klesol na 0,31%.

Zdroj: FB : Ján Ferenčák- pslanec NRSR

Minister zdravotníctva Marek Krajčí uviedol na tlačovej konferencii, že Kežmarský okres bude zase o niečo nižšie v COVID- automate. Primátora mesta Jána Ferenčáka táto informácia pohoršila na toľko, že si opätovne začal výsledky overovať a následne aj mailovo informoval ministra zdravotníctva.

 „Ministerstvo uviedlo údaj o počte hospitalizovaných s pozitívnym výsledkom na prítomnosť koronavírusu z okresu,  pričom v zátvorke je uvedené, že môžu byť hospitalizovaní aj v inom okrese. Tak sa pýtam, kde sú hospitalizovaní? Povedal Ján Ferenčák pre oddelenie komunikácie mesta Kežmarok.

Nemocnica má len 11 pacientov

Z údajov ministerstva zdravotníctva sa dozvedáme, že v Kežmarku je 95 pacientov. Primátor sa informoval v jedinej Nemocnici v tomto okrese. Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, informovala primátora, že v nej hospitalizovaných iba 11 pacientov k 11.2.2021.

V diskusii pod príspevkom sa ľudia pýtali, prečo oni ako Kežmarčania majú trpieť a ísť sa znova testovať, keď pacienti môžu byť napríklad vo Vyšných Hágoch (liečebňa v okrese Poprad).

Covid automat vie veľmi ľahko skresľovať údaje

Taktiež je známe, že v Covid-automate sa jeden pozitívny hospitalizovaný pacient od 65 rokov ráta za 4.

V okrese Kežmarok je 21 pozitívnych na 65 rokov. Hospitalizovaných je 11.

Čiže 21 x 4 = 84 , 11 + 84 = 95 – dostali sme k ministrovmu výsledku.

Zdroj : pdf – Covid automatu


Zdroj : https://www.kezmarok.sk/oznamy/kezmarok-opat-vyhodnoteny-ako-rizikovy-okres.html?fbclid=IwAR07H2NfwyCpB-B6p5I36ZdSrDfT7URfDQGghgYBZcryZbv_JRR4hh0Y0HY

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu