Vo Vysokých Tatrách v časti Nový Smokovec sa rekonštruuje zdravotné stredisko- centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti (CIZS). Mesto na tento projekt dostalo dotáciu viac ako 1 milión eur. Pribudne výťah aj nové ambulancie.

Cieľ tohto projektu je zlepšovať komplexnú primárnu ambulantnú zdravotnú starostlivosť, poskytnúť viac zdravotných alebo aj sociálnych služieb na jednom mieste, t.j. zvýšiť a zefektívniť poskytnutie služby, zlepšiť fyzickú dostupnosť služby, vybaviť CIZS modernou IT infraštruktúrou, ktorá umožní ľahší manažment pacienta a odbúra zbytočnú byrokraciu.

Celková výška sumy ktorá sa bude investovať je 1 056 000,00 €. Mesto zo svojej pokladnice uhradí iba 5% z celkového rozpočtu – 52 800 €. Zvyšok sumy platí európsky fond regionálneho rozvoja.

V novo zrekonštruovanej budove sa počíta s výťahom, bezbariérovým prístupom, novým RTG prístrojom a online informačným systémom. V centre bude pôsobiť všeobecný lekár pre dospelých, všeobecný lekár pre deti a dorast, gynekológ, stomatológ a budú tu vytvorené priestory pre detašované pracoviská ambulantných špecialistov.

V novembri minulého roka vyhrala toto verejné obstarávanie stavebno-obchodná spoločnosť  PAULL & P, a.s. z Ružomberka. Verejné obstarávanie bolo vyhlásené už aj v roku 2019, ale prihlásil sa iba jeden uchádzač a tak mesto urobilo ďalšie.


Zdroj : vysoketatry.sk

https://spis.korzar.sme.sk/c/22596728/fotogaleria-v-novom-smokovci-prerabaju-zdravotnicke-centrum-za-vyse-milion-eur.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu