Zverenec trénera Lukáša Bodyho znova zvíťazil. Mnoho odborníkov ho podceňovalo, ale „Tank“ nezostal svojej povesti stroja nič dlžný.

Sebastíán „TANK“ Fabšo v klietke

Fapšo sa preslávil legendárnym „pristrihnutým kolenom“

Prvý legendárny úspech zožal Sebastian „Tank“ Fapšo v júly 2020, kedy v super finále Octagon Underground vyhral nad súperom Jakubom Bahníkom hneď v prvom kole. Sebastián nedal Bahníkovi žiadnu šancu a súboj ukončil svojim legendárnym „pristrihnutým kolenom“. Jeho súper sa po tomto „KO“ už nepostavil.

Zverenec Lukáša Bodyho z Popradu

27.2.2020 si už Fapšo vychutnal dlhý a ťažký zápas. Očakával sa od neho úspech. Keďže nemá veľa skúsenosti s dlhými zápasmi jeho tréner Lukáš Body sa tomuto ťažkému boju potešil. Ako sa vyjadril je rád, že Sebastián takýto ťažký zápas zažil.

Súboj medzi Fapšom a Matějom Kozubovským bo veľmi tvrdý a trval 9 minút. Zápas sa ukončil až v treťom kole na body. Sebastián zvíťazil. Získal okrem skúsenosti aj veľkú podporu od fanúšikov. Pre jeho nízky vek bol neustále podceňovaný. Už si ho nikto nedovolí podceniť, keďže sa v zápase ukázal ako silný a taktický súper.

Hodnotenie od Fapšovho trénera z Kickbox BODY GYM Poprad

1. kolo

“Prvé kolo zvládnuté tak, ako sme chceli. Pohyb na nohách do strán, rýchle prískoky do akcií a rýchlo preč. Trénovali sme presne to a k tomu tvrdé háky. Kto čakal naskočené kolená, toto by v tomto zápase nebolo to pravé orechové. Ukážeme Vám to opäť nabudúce.”

2. kolo

“Druhé kolo Sebastián prestal boxovať. Neviem prečo.“ poznamenal Lukáš Body

3. kolo a zhodnotenie celého zápasu

Tretie kolo ukázal, prečo bude raz šampión. Obrovské srdce, ktoré mu to vyhralo. Matěj Kozubovský už mal navrch. Presne ako som to vravel. Čím sa bude blížiť koniec zápasu, bude mať súper navrch. Bol skúsenejší, starší. Ak by nebolo počítanie v treťom kole, išiel by zápas asi do extra kola. Tam by to už bolo mega ťažké. Klobúk dole, čo obaja vydržali. Zaslúžený zápas večera. Ja ako tréner som aj rád, že si Šebo vyskúšal celý takýto ťažký zápas. Ak by ho sekol v prvom kole, čo nebol ďaleko od toho, tak mu to dá menej ako tento mega ťažký zápas,” zdroj: instagram Lukáša Bodyho

Kickbox BODY GYM Poprad

Sebastián „Tank“ Fapšo si vďaka jeho tvrdému boju odniesol spolu zo súperom aj bonus za výkon večera. Získanie tohto bonusu nikoho neprekvapilo, keďže sme videli deväťminútovú prestrelku v postoji. Dĺžka a aj spôsob akým spolu súperi bojovali zaujal nielen fanúšikov postojárkych disciplín, ale aj domácu scénu MMA. Všetci fanúšikovia sa so vzrušením nevedia dočkať ďalšieho „Tankovho“ zápasu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu