Chcete si vylepšiť dizajn vášho bytu alebo kancelárie a nerobiť pritom stavebné zásahy ? Dekoratívne omietky vám skvele pomôžu.

Zdroj : Google

Dekoratívne omietky od Tatry Color

S pomocou dekoratívnych omietok od výrobcu San Marco si viete vytvoriť exkluzívny a elegantný interiér. Steny na ktorých je táto jedinečná omietka vedia jednoducho očariť svojim nadčasovým dizajnom. Pôvod týchto omietok je v talianskej „Mekke“ štýlu a dekorácii – v Benátkach. Vtedajší majstri zmiešavali dobre vyzreté vápno s jemným mramorovým práškom a ďalej pridali olej a vosk. Podľa objednávky zákazníka primiešali rôzne farebné pigmenty. Tak získavali inovatívny materiál dekoratívneho štuku s ktorým dosahovali výnimočne rázovitý vzhľad mramoru s pocitom luxusu.

Výhody Benátskych omietok San Marco

Historický efekt Talianskych palácov

Dekoratívne omietky sú nie len luxusné, ale aj zdravé

Materiál z ktorého sa tento povrchový materiál na steny vyrába – je nie len jedinečný vo svoje kráse, ale je hlavne ekologický a zdravý. Hlavnou zložkou je hasené vápno, ktoré samo o sebe dezinfikuje. Ďalšími zložkami sú čisto naturálny mramorový prášok a výhradne prírodné pigmenty.

Je to súvislá vrstva omietky, ktorá je vo finále navoskovaná, takže nemá žiadne škáry. Vďaka jej konzistentnosti a hladkosti sa na jej povrchu nikdy nevytvorí pleseň.

Zdroj: Google

Dekoratívne omietky môžu upútať na prvý pohľad alebo môžu byť menej nápadné, ale o to viac ovplyvniť charakter a náladu priestoru. Mramorový povrch je nielen vysoko dekoratívny, ale aj praktický – neusádza sa na ňom prach.

Dekoratívne omietky pristanú všetkým interiérom

Tento spôsob úpravy povrchov stien je vhodný takmer všade. Vďaka svojej prirodzenej hladkosti nemá škáry a veľmi ľahko sa udržuje. Po finálnej úprave voskovaním sa skvele hodí aj ako zástena kuchynských liniek. Tiež je ideálnym riešením v – prechodových halách a chodbách. Vosk prirodzene odpudzuje vodu a nečistoty.

Vďaka vodeodolnosti sa používajú aj v kúpeľniach a wellness priestoroch.

Omietka famózne vynikne v kúpeľni, Zdroj : Google

Tiež sa dekoratívne omietky výdatne aplikujú na veľkých plochách so zaujímavým architektonických riešením budov ako sú banky, hotely, reštaurácie a historické objekty.

Dekoratívne omietky sa hodia na každý podklad

Tento materiál je možné používať na akýkoľvek povrch ako je omietka, betón, sadrokartón, drevo, kov, PVC atd. Oproti keramickému obkladu má omietka výhodu v tom, že ňou môžete kopírovať akýkoľvek podklad. Oblé steny sú vynikajúcim príkladom, keďže výborne kopírujú ich líniu.

Benátska omietka na krbe , Zdroj : Google

Môžete si vybrať z množstva štruktúr a prevedení

Moderné dekoratívne omietky od San Marco vám prinášajú viac ako 30 dekoratívnych možností, 50 textúr a 1500 dostupných odtieňov.

Ukážka zo vzorkovníka Benátskych omietok od San Marco

Dekoratívne omietky vytvárajú efektné prechody matných a lesklých plôch, spolu s farebnými prechodmi. Tento materiál nám ponúka tak veľké množstvo prevedení, že si môže vybrať úplne každý. Sú to efekty, ako je : imitácia zoxidovaného povrchu, historický efekt z talianskych palácov, zamatový, metalický s chromatickým kontrastom až po klasický ktorý zdôrazňuje odborné ťahy štetcom.

Omietka s efektom hrdzi , Zdroj: Google

Štýl dekoratívnej omietky podľa vašich predstáv vám prinesie bývanie s unikátnou atmosférou.

Kde vám pomôžu a správne poradia pri výbere omietky ?

Všetky svoje otázky smerujte určite k najlepším odborníkom v Poprade a okolí. V Tatry Color nájdete všetky druhy omietok a potrieb, tak aby ste si mohli skrášliť alebo vylepšiť svoj domov. Všetky podrobné informácie a rady sa dozviete v predajni TatryColor. Táto spoločnosť patrí medzi najväčších predajcov sortimentu farby – laky v podtatranskom regióne. V rámci nákupu v tejto predajni sa vám dostane najlepšieho poradenstva vďaka ich rokmi nadobudnutej odbornosti.

www.tatrycolor.com

Adresa prevádzky : Hraničná 4715, Poprad

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu