V polovici mesiaca Február vždy prichádza sviatok zamilovaných Valentín. Drahokam je ideálnym riešením, ako vyjadriť lásku a zároveň potešiť dušu. Prinášame rady, ako vybrať ten ideálny drahokam pre vašu polovičku od izlato.sk

Smaragd

Náušnice so smaragdom a diamantmi

Smaragd, tiež niekedy uvádzaný ako Emerald je charakteristický svojou zelenou farbou a tiež tým ako sa mení pri pohľade naň. Smaragd má silné mystické a liečivé vlastnosti. Jeho zmyselná zelená farba silne ukľudňuje a prináša pocity lásky. Aztékovia verili, že vlastniť smaragd znamenalo mať veľa šťastia a lásky. Tiež sa dával ženám v období tehotenstva, pretože prinášal krásny a bezbolestný pôrod.

Rubín

Zlatý prívesom s rubínom a diamantmi

Rubín je vynikajúci kameň na všetko, čo súvisí s energiou. Prináša do života rázny prístup. Jeho silná červená farba vzbudzuje vášeň. Pomáha rozprúdiť energiu a rovnováhu. Rubín inšpiruje k vášnivej túžbe žiť, tiež zlepšuje motiváciu a dokáže nasmerovať k realistickým cieľom. Nabáda nás, aby sme sa „vydali za šťastím“. Vďaka nemu sa ľudom snívajú pozitívnejšie a krajšie sny. Je jedným z kameňov hojnosti a pomáha udržať si bohatstvo a nadšenie.

Onyx

Zlatý prsteň Srdiečko s prírodným Ónyxom

Iný názov “onux” znamená v latinskom jazyku necht. Ale prečo práve necht? Legendy hovoria, že drahokam onyx vznikol, keď Amor svojim šípom zasiahol a odstrelil Venušin necht. Práve vďaka tejto udalosti má povesť nositeľa lásky, ale rovnako pomáha prekonať bolesť zo straty lásky. Jeho temná farba nás učí, že aj utrpenie je cestou k rozvoju, teda vedie k vážnosti, cieľavedomosti i sebakontrole. Podľa tradície tiež podporuje koncentráciu, pokoru a odoberá z majiteľovho tela negatívnu energiu.

Zafír

Briliantové náušnice so Zafírom

Zafír je známy ako kameň múdrosti. Zlepšuje sústredenie a zbavuje myseľ nežiadúcich myšlienok aj duševného napätia. Zafír vnáša do mysle pokoj a istotu, čím uvádza do súladu telo, rozum a dušu. Tento kryštál potláča depresiu. Prináša prosperitu a priťahuje ku svojmu majiteľovi dary každého druhu. Odstraňuje sklamanie a napomáha vyjadreniu vlastného ja.

Ametyst

Ametystový prsteň s diamantmi Julee

Tento kameň je symbolom premeny a meditácie. Jeho fialová farba vyžaruje harmóniu a dáva do rovnováhy myseľ s citom. Tento drahokam nám otvára tajomstvo ktorému by sme nerozumeli iba s použitím vlastného rozumu. Keď máme so sebou ametyst, vieme si ľahšie predstaviť našu budúcnosť. Je to kameň inšpirácie. Odvracia nás od materiálneho sveta a poukazuje na vyššie hodnoty. Pomáha tiež spracovávať všetky zážitky a vnemy. Ten kto ho nosí, tomu prináša nové nápady na vyriešenia problémov.

V predajniach izlato.sk vám vždy vedia odporučiť a poradiť v správnom výbere. Vo svete drahokamov, diamantov a zlata je najlepším odborníkom práve táto spoločnosť pochádzajúca spod Tatier.


iZlato Jewelry
Námestie sv. Egídia 124, OC Forum, 058 01 Poprad

Pondelok až Piatok

9:00 – 18:00

vytvorené odberné miesto pre e-shop www. iZlato.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu