Čas počas lockdownu nám môže prísť veľmi smutný. Cítime sa osamelo a nevidíme žiadne skvelé vyhliadky do budúcnosti. Ale všetko zlé je na niečo dobré, tak si pripomeň nejaké typy na to, ako tráviť tento zvláštny čas.

1. Škola pečenia

Počas bežného pracovné života si človek nevedel nájsť čas na rôzne kurzy. Využite preto tento nečas a naučte sa upiecť výborný domáci chlieb, alebo vianočku. Takéto kurzy, kde vám všetko vysvetlia a naučia tiež piecť sú všade na webe a vy si ich môžete vyskúšať bezplatne.

2. Naučte sa nový jazyk

Nie každý je nadaný a nedostali smie tiež všetci do vienka „dar reči“, to však neznamená, že sa nemôžme vzdelávať a naučiť sa základné frázy cudzieho jazyka. Túto svoju novú zdatnosť môžete využiť pri najbližšej letnej dovolenke.

3. Počúvajte podcasty

Videli ste už každí jeden seriál ? Uspáva vás čítanie kníh ? Tak počúvajte podcast. Nepotrebujete na to svoju plnú sústredenosť a popri tom môžete upratovať, variť, alebo šoférovať. Dajte si slúchadlá a okamžite prijímajte nové informácie, alebo zaujímavé názory na život.

4. Naplánujte si, kam pôjdete v lete

Zostanete na našom kontinente, alebo pôjdete za veľkú mláku ? Nezabúdajte na naše veľkomestá a naplánujte si čo všetko sa tam dá vidieť. Praha, Benátky, alebo Rím? Každé jedno mesto má veľa galérii, kde môžete vidieť umelcov z celého sveta.

5. Pozrite si starý slovenský film

Stiahnite si hocijaký starý film a ponorte sa vďaka nemu do čias, kedy vaši prarodičia boli deťmi. Vychutnajte si to a porozmýšľajte, ako sa máte dnes dobre, vďaka modernej technike.

6. Live koncert

Premeň svoju obývačku na koncertovú halu. Je to tak jednoduché a častokrát je to zadarmo.

7. Online galérie a múzea

Pokiaľ bolo všetko zatvorené, veľa zamestnancov sa spojili a urobili online návštevy galérii. Ste doma na gauči, ale zároveň máte pred sebou obraz, ktorý má hodnotu ako komplet celé mesto ? Len zadajte tie správne slová do internetového vyhľadávača a ste tam.

8. Pozrite si vtipné videa z kastingov

Superstar , ČeskoSlovensko hľadá talent a ďalšie . To všetko boli show, ktoré priniesli veľa úsmevov prostredníctvom kastingov, kde sa veľa ľudí zosmiešnilo. Vychutnajte si ich.

9. Hodina varenia s vašou obľúbenou hviezdou

Pozerajte sa na svoju obľúbenú celebritu. Väčšina z nich má svojich kuchárov a jednoducho nemusia variť. Dnes uvidíte ako im to ide a možno sa presvedčíte na vlastné oči, že to viete oveľa lepšie.

10. Audoknihy

Tento typ nepotrebuje popis. Sami viete, čo máte robiť.

11. Naučte sa robiť domáce ľudové jedlá

Popýtaj svoju staršiu časť rodiny, ako sa robili tie perfektné Šúlance, Trhance, Džatky a x ďalších. Len jedna rada : veľa múky, veľmi veľa múky.

12. Hodina jógy

Dajte si pohodlné oblečenie, nájdite nejakú podložku, alebo koberček a vyskúšajte toto cvičenie. Ak to budete robiť 1x , zrejme vás na ďalší deň bude bolieť celé telo a hlavne časti tela ktoré ani neviete, že ste mali. O tom ale joga je, precvičíte si s ňou svaly, ktoré sú  vďaka bežnému uponáhľanému životu stuhnuté a ochabnuté.

13.- Virtuálna návšteva Šikmej uličky

Live tour vás zoberie do sveta Harry Pottera bez toho, že by ste museli použiť hop-šup prášok.

14- Čas na vedu

Zábava na voľnej hodine fyziky ? Vyhľadajte si akú len chcete , iste sa niečo z toho veľkého zoznamu naučíte a perfektne sa pri tom zabavíte.

15- Naučte sa programovať v počítači

Počítačové programovanie je možno zložité a aby ste to vedeli naozaj potrebujete roky rokúce, aby ste sa to naučili. Ale skúsiť to môžete. Čo keď sa vo vás nájde Nicola Tesla, alebo len i-tečkar. Veď viete koľko zarábajú, a to môže byť skvelá motivácia 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu