„Tak ako sme sľúbili, tréningová hala bude v našom meste skutočnosťou. Som rád, že výstavbu bude realizovať veľká firma, ktorá uspela v súťaži. Väčšina hokejových miest na Slovensku už má tréningové haly a Poprad, ktorý je baštou slovenského hokeja, takúto halu nemá. Bude najmodernejšou tréningovou halou na Slovensku,“ povedal primátor mesta Anton Danko

Zdroj: Facebook : Poprad – oficiálna stránka mesta

Nová tréningová hokejová hala bude súčasťou popradského zimného štadióna. Je to jeho dlho plánovaná dostavba. Umiestnená bude na parkovisku zo severovýchodnej strany. Slúžiť bude nielen obyvateľom mesta, ale aj celému podtatranskému regiónu. Jej priestor by mali využívať najmä mládežnícke družstvá.

Vysúťažená cena stavby činí sumu vyše 4 713 000 eur s DPH, z toho sa na jej výstavbu podarilo mestu v roku 2019 získať 2 milióny eur formou dotácie od vlády. Ďalšie peniaze idú z mestskej kasy.

Poprad mal už v minulosti problém časovo zosúladiť tréningy detí a zároveň vyhovieť aj hráčom družstva. Deti museli chodiť skoro ráno na tréning. Nová hala by tomuto mala veľmi pomôcť.

„Počas minulého roka u nás prebehla rekonštrukcia vykurovacieho systému, boli vymenené dva kotle, s tým, že je pripravená ďalšia rekonštrukcia – dodávok tretieho kotla, ktorá zabezpečí plnohodnotné vykurovanie do obidvoch objektov. V strojovni sa doplní jeden kompresor a chladiaca veža a ďalšie malé technologické zariadenia tak, že potiahnu obe plochy bez akýchkoľvek problémov, “ vysvetlil vedúci Zimného štadióna v Poprade Jaroslav Marušin.

„Hala bude tvorená oceľovým skeletom s opláštením, takže to bude relatívne ľahká stavba. Vnútorné vybavenie bude naozaj jedno z najmodernejších, veľa elektroniky a ovládania. Napríklad informačná svetelnej tabuľa, ktorá sa v nej bude nachádzať je naozaj z najmodernejších, ktorá sa v hokejových halách používa. Našim cieľom je do konca tohto roka spustiť ľadovú plochu už do skúšobnej prevádzky,“ povedal oblastný riaditeľ pre Slovensko-Stred z firmy Metrostav, Milan Marek.

Prevádzka bude rozdelená do troch základných častí a to :

  • 1. Vstupná časť objektu s tribúnou a šatňami pre turnaje
  • 2. Hala s ľadovou plochou
  • 3. Časť zázemia pre mládežnícky hokej
  • konkretizovala vedúca odboru výstavby MsÚ Poprad, Kristína Horáková.
Zdroj : Facebook : Poprad – oficiálna stránka mesta

Ďalšie časti: ľadová plocha – 60 m x 26 m (s multimediálnou kockou v strede nad ľadovou plochou), tribúna v dvoch úrovniach s hygienickým zázemím – 179 miest na sedenie, galéria s priestorom pre občerstvenie – nápojovým bufetom, šatne so sociálnym zázemím pre turnaje po 25 hráčov – kapacita celkom je 100 miest, šatne so sociálnym zázemím pre mladých hráčov po 25 hráčov – kapacita celkom 75 miest, z toho jedna šatňa je pre dorast, jedna šatňa pre rozhodcov a jedna pre trénerov – kapacita 2 x 6 miest, celkom 12 miest, zázemie hokejových talentov – hokejová škola, klubová časť, priestor pre odklad civilného oblečenia, ošetrovňa, stanovište rolby, technologické zázemie a strojovňa – v existujúcom zimnom štadióne.

„Našim očakávaním je, aby stavba bola dokončená do konca tohto roka. Pevne veríme, že čo sa týka pandémie alebo iných okolností, nebudú pre realizáciu nepriaznivé a stavba bude napredovať podľa harmonogramu zhotoviteľa“ uviedla Kristína Horáková.

„Hala bude slúžiť aj na verené korčuľovanie. Toho ľadu bude v našom meste dosť, tak aby si ho užila nielen mládež, ktorá nebude musieť vstávať na tréningy skoro ráno, ale bude slúžiť aj pre širokú verejnosť,“ uzavrel primátor a tiež prisľúbil, že v meste pribudne do konca roka ešte jedna ľadová plocha a to na sídlisku Juh pri CVČ, ktorá bude v zime slúžiť pre hokejistov a v lete pre hokejbalistov.

Zdroj : Facebook : Poprad – oficiálna stránka mesta

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu