Asi každý dnes zažil pri rannom pohľade z okna šok. Meteorológovia upozorňovali, že sa na Slovensko chystá prísť snehová kalamita. Mali pravdu, ale ľudia zostali prekvapení.

Cesta medzi Popradom a Veľkým Slávkovom Zdroj: FB: Matus Ondrus von Omachel
Cestou z Primoviec sa tvorili kolóny kvôli zapadnutému autu, Zdroj: FB: Nada Bacova

Spišiaci mali dnes ráno naozaj o „zábavu postarané“. Na väčšine ciest sa našlo veľa áut mimo vozovky. Uzavrel sa aj horský priechod Vernár.

Ranná situácia v meste Poprad, Zdroj: Poprad-oficiálna stránka mesta

Cestári jednoducho nestíhali pre množstvá snehu. „Robíme, čo sa dá, ale snehu je veľa, na každom kopci majú autá problémy. Po dohode s políciou sme sa rozhodli uzatvoriť horský priechod Vernár pre nákladné autá nad 10 metrov dĺžky,“ povedal Marcel Polomský zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja, oblasť Poprad.

V mestách vzniká najväčší problém hlavne kvôli odparkoným autám na krajniciam a chodníkom. Okolo takýchto vozidiel často nemôže cestárska technika prejsť a sneh odhrnúť sneh.

Nákladne vozidlo uviazlo a šofér nemohol vyjsť na nadjazd smerom k Tatrám, Zdroj: FB: Ľubo Greňa

„Aktuálne najhoršia situácia je v okolí Popradu, kde sa na cestách nachádza 5 až 10 centimetrov snehu. V našom meste dosahuje snehová pokrývka 20 až 25 cm,“ informovala ráno radnica mesta Poprad

Skrížený kamión medzi Spišskou Belou a Bušovcami, Zdroj : FB Elena Palčová Zajacová

Ľudia stále obviňujú cestárov, ale pri tom si neuvedomujú fakt, že cestári nemôžu byť úplne na každej ceste v úplne rovnakom čase. Nedostatok techniky je tiež jeden z faktorov, prečo sa celé Slovensko ocitá pravidelne v takejto situácii.

Zdroj : FB skupina Dopravný servis PP, KK, SN

https://korzar.sme.sk/c/22580945/uviaznute-auta-neprejazdne-cesty-nehody-vychodniari-sa-boria-so-zalahami-snehu.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu