Mesto Poprad chce aj tento rok potešiť svojich obyvateľov a návštevníkov kvetinovou nádherou. V meste pod Tatrami opäť naplno rozkvitli tulipány. Ako už tradične, mesto Poprad opäť vysadilo aj tento rok nádherné kvetinové záhony. Videli ste už najkrajšie popradské tulipány ? Tulipány opäť tešia duše Popradčanov a návštevníkov.

Tulipány priviezli až z kolísky tulipánov, Holandska. Môžete ich obdivovať na námestí Sv. Egídia, ale aj na Štefánikovej ulici v srdci Popradu.

Mesto Poprad v máji hýri nádhernými farbami. Podľa informácii vedenia mesta Poprad, tulipány z Holandska boli vysadené už na jeseň 2020, preto, aby teraz mohli teraz potešiť naše oči. Tulipány začali kvitnúť už v apríli a dnes sú už prekrásne rozkvitnuté. Nadýchajte sa  aj vy ich vône a pohlaďte svoju dušu.

Tulipány boli vysadené pracovníkmi z firmy Brantner. Už na jeseň bolo vysadených viac ako 20 tisíc cibuliek. Keď v júni odkvitnú tulipány, mesto plánuje vysadiť nové letničky, ktoré budú prekrásne rozvoniavať mesto pod Tatrami. Prejdite sa cez víkend po popradských parkoch plných živých tulipánov. Pokochajte sa touto kvetinovou nádherou.

Zdroje:of. stránka poprad.sk

Fotografie: ilustračné, unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu