Keby si máte vybrať medzi tabuľkou čokolády alebo pohárom vína, čo si vyberiete? Pre tých, ktorí milujú oboje, to je určite ťažká voľba. Dobrá správa je, že už si nemusíte vyberať medzi týmito dvomi chuťovými pôžitkami, vychutnajte si ich spolu. Začnite výberom kvalitnej čokolády v Čokoládovni La nature v Starom Smokovci.

Pravdou totiž je, že medzi vínom a čokoládou to priam iskrí príťažlivosťou a ich spojením vzniká neopakovateľný chuťový zážitok. Na pohľad sú rozdielne, no zároveň majú veľa spoločného. Definuje ich výborná chuť, dávka energie a príjemné pocity, ktoré sprevádzajú ich konzumáciu.

Harmónia chutí

Pri výbere vína a čokolády si môžete vybrať medzi rôznymi chuťami, príchuťami, vôňami, intenzitou, druhov či odrôd. To všetko závisí iba na vás, aké víno a čokoládu si vyberiete. Môžete sa rozhodnúť pre harmonickú kombináciu, alebo kontrast chutí. Na začiatok vám odporúčame vychutnať si spojenie chutí, ktoré spolu na jazyku ladia.

Samozrejme, experimentovaniu sa medze nekladú. Jediné, na čo treba myslieť je, že kvalita má presahovať kvantitu. Siahnite po tej najvyššej kvalite, ktorá sa ukrýva v širokej ponuke čokolád a ručne vyrábaných praliniek v Čokoládovni La nature.

Ideálne spojenia vína a čokolády

Ak máte chuť na bielu čokoládu, kombinujte ju so šumivými vínami, bielymi sladkými vínami s prívlastkom výber z cibéb a so slamovými a ľadovými vínami.

Mliečna čokoláda si výborne rozumie so sladšími vínami a tiež s tými, ktoré v sebe nesú stopy bobuľového ovocia.

Horkejšie čokolády s vysokým obsahom kakaa si vychutnajte s červeným vínom. Ak víno obsahuje stopy orechov či lesného ovocia, vychutnajte si k nemu napríklad takúto čokoládu s ovocím. Pozrite si ďalšie chutné dezerty a špeciality.

Ako dosiahnuť tento zážitok

Možno ste o postupe, ako si vychutnať víno a čokoládu, počuli. Ale ak nie, tu je malý návod ako dosiahnete zážitok z ich spojenia. V ústach si nechajte kocku čokolády mierne roztopiť na podnebí, aby sa telom uvoľnili všetky chute. V tejto správnej konzistencii zapite mierne rozpustenú čokoládu vínom a nechajte obe zložky splynúť do dokonalej harmónie.

Doprajte svojim chuťovým bunkám tento neopakovateľný zážitok vďaka najkvalitnejším druhom belgických čokolád a čokoládových fondué či suffle z najlepšej čokoládovne v Tatrách.

Všetko v správnej miere

Kvalitné víno a čokoláda majú úžasnú schopnosť potešenia chuťových buniek a dokonca, ak si ich doprajeme v primeranom množstve, majú pozitívny vplyv na naše zdravie. Látka, resveratrol, ktorú obsahujú, má protinádorové účinky, pomáha spomaliť starnutie mozgu a udržuje jeho funkcie. Čokoláda a víno navyše pôsobia ako afrodiziakum.

Prekvapte niekoho, na kom vám záleží, správnou kombináciou vína a čokolády a doprajte mu skutočnú harmóniu chutí. Alebo ešte lepšie, vychutnajte si ju spoločne v Čokoládovni La nature v Starom Smokovci.


Čokoládovňa La nature
Hrebienok Resort I.
Starý Smokovec 22/22

FB : La nature čokoládovňa
WEB: www.lanature.sk
Kontakt: info@lanature.sk

Zdroj: vinotajna.sk/idealny-par-vino-a-cokolada/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu