Celoslovenský lockdown už každému spôsobuje nemalé úzkosti. Absolútny zákaz vychádzania len z výnimkami už našim obyvateľom lezie na nervy. Tak sa vynašli a konečne začali chodiť do prírody.

V minulosti trávili slovenské rodiny väčšinu svojho času prechádzkou v nákupných centrách. Tieto obrovské budovy nikdy neboli dobrým spôsobom ako si zlepšovať imunitu. Duchovný rast iste tiež veľmi nebol v móde.

A tak pandémia a s ňou spoločné opatrenia doslova vyhnali stovky Slovákov do prírody. Konečne si tým správnym spôsobom budujú imunitu. Detičky sú tiež byť nadšené z toľkého pobytu v prírode. Dá sa povedať, že zažívajú také isté zážitky na ktoré ich rodičia vždy vďačne a s láskou spomínajú.

Vitamín D sa vstrebáva výlučne cez pokožku vďaka pobytu na priamom slnku. Dýchanie čerstvého vzduchu a esenciálne vône lesného prostredia tiež blahodarne pôsobia na psychiku.

Vďaka častokrát neprimerane tvrdým opatrenia sa deje obroda lásky k prírode. Veríme, že tento vzťah k prírode si Slováci zachovajú aj po pandémii. Choďte a užite si zimné chvíle pobyhu na čerstvom vduchu napríklad bežkovaním, sánkovaním, korčuľovaním, nordic walkingom a zaujímavým sánkovaním za pomoci terénneho auta 🙂

Zdroj : Facebook : Vladimír Janeček

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu